نقل بلاگ

نقل دل نوشته ها و علاقه مندی ها

چه روزهای سختی سپری می شه، درسته یه سری برکات هم داره این ویروسِ لعنتی ولی فکر می کنم دردسراش خیلی بیشتر هست. یاد روزهایی که به راحتی می رفتی بیرون و مایحتاجت رو با خیال راحت خرید می کردی و بر می گشتی خونه بخیر! الان وقتی می ری مغازه و دست می زنی به یه چیزی دیگه محدودیت ها شروع می شه! جرات نمی کنی دماغت رو بخارونی و یا عینکت رو ببری بالا! موبایلت زنگ می خوره امّا صدا رو می ذاری روی اسپیکر که مبادا دستت ویروسی باشه و از طریق موبایل به صورتت سرایت کنه. با هزار مکافات میری خونه و تازه وقت ضدعفونی کردن اجناس خریداری شده می رسه و وااااااویلا!
عنوان این مطلب بصورت آزمایشی حذف شده است

از وقتی که محمود رو پیدا کردم، دیگه خیالم راحت شد که بعد از یه عمر در به دری و از این پیرایشگاه به اون پیرایشگاه رفتن، چه توی جهرم و چه شیراز، به یه پیرایشگر رسیدم که واقعا به دردم می خوره و با سلایقم سازگار! امّا خب کرونا باعث شد که این مدّت نتونم برم پیشش و موهام هم حسابی رشد کرد و ماشالا خوش حالت هم که هست :| و اصلا هم اذیت نمی کنه :| :|

از اواسط اسفندماه بود که دونه دونه شعب تعطیل شدن، امّا شعب شیراز هنوز سرپا بودن و مشغول فروش! امید ما هم که به کل از شهرستان ها بریده شده بود و دل بسته بودیم به دو مغازه ی شیراز. تا این که بعد از چند روز شیراز هم تعطیل شد و ما موندیم و انباری که نمی تونست فروشی داشته باشه و وجود ما هم بی اهمیت!
تو این روزهای کرونایی که دسترسی افراد به سیستم و موبایل شاید بیشتر باشه و وقت آزادتری هم داشته باشن، انتظار می رفت که وبلاگ نویسی یه رونقی بگیره. امّا در کمال تعجّب که نه چون ما ایرانی ها هستیم و غیر قابل پیش بینی، رکود عجیبی توی این فضا شکل گرفته.
البته مطمئنم خیلی از دوستان وبلاگ نویس، خواه ناخواه ساعاتی از وقتشون رو برای خوندن و دیدن انواع مطالب توی شبکه های اجتماعی می ذارن. بهرحال هر فرد حتما دلایل خودش رو داره، کاری به موجّه یا موجّه نبودنش هم نداریم.

قالب باور یه قالب دو ستونه و جزو قالب های پیش فرض بیان هست. یه قالبِ چغر و بدبدن که با اعمال یک سری تغییرات رنگ و بوی بهتری گرفته انصافا! خب لیست تغییرات صورت گرفته در این قالب:

  • تغییر مکان و رنگ بندی جذّابترِ منو
  • تغییر فونت قالب به وزیر
  • واکنش گراشدن و نمایش صحیح در انواع دستگاه ها
  • اضافه شدن یه تصویر زمینه ساده برای جذّابیت بیشتر
  • بزرگ و خواناتر شدن اندازه ی فونت نوشته ها
دیشب از طرف سی پنلِ هاست، یه ایمیل دریافت کردم که نوشته بود بیشترِ حجم پهنای باندِ هاستت مصرف شده و یه فکری به حالش بکن، تعجّب کردم که چرا چنین چیزی اومده برام چون چند ساله با وجود داشتن هاست جداگونه، مصرف چندانی ندارم و پهنای باندم هم قاعدتا نباید چندان استفاده بشه جز همین ابزارهای دمِ دستیِ کم حجمی که توی هاست آپلود کردم و بعضی دوستان استفاده می کنن.
اخیرا کلیپی رو توی یه کانال دیدم که خیلی متاثر شدم، متاثر که چرا انسان های شریفی مثل سردار صیّاد شیرازی و خیلی از شهدا در اوج گمنامی هستن از اونور خودم و خیلی از جوون ها و نوجوون ها، شجره نامه خیلی از افراد مشهور دنیا رو می دونیم از بازیگرش گرفته تا فوتبالیست و خواننده و رقّاص حتّی آمار دوست دختر و دوست پسراشون هم داریم امّا نوبت به شهدا که می رسه، ریپ می زنیم و از بیان هر حرفی عاجز می شیم. قطعا انتقاد جدّی به مسئولای فرهنگی و سران کشوری وجود داره که چرا چهارتا فیلم درست و درمون و چهارتا بازیِ قشنگ نمی سازن بدن دست بچه ها یا چرا انقدر ساده و ابتدایی توی کتاب ها راجع به این افراد صحبت شده. ولی از اون ور خانواده ها رو هم مقصر می دونم که اصلا تو این فازا نیستن و نسبت به این مسائل بی تفاوتن.